آش شله قلمکار

آش شله قلمکار

حبوبات را پس از پاک کردن می شوئیم و یک شب جلوتر خیس کرده و صبح همان روزی که می خواهید بار بگذارید می پزید.

پیاز را سرخ کرده و گوشت را پخته ، خوب ریش ریش می کنید و تمامی شره و استخوان و چربی های سفت را جدا می کنید.

برنج و بلغور و ماش و عدس را جدا خیس می گذاریم و موقع بار گذاشتن دیگ را 4/3 آب کرده و پس از جوش آمدن ، آب سبزی را ریخته و پس از جوش آمدن ماش و عدس و بعد حبوبات شامل ، نخود و لوبیا قرمز و لوبیا چیتی را داخل دیگ می ریزند و پیاز داغ هم ریخته می شودو خوب هم می زنید تا پخته شود.

بعد از پخته شدن برنج و بلغور را می ریزند و بعد از پخته شدن همه آنها آخر سر گوشت ریش ریش شده و آب قلمها را که صاف کرده اید میریزند .

نمک ، فلفل سیاه جوز هندی و تلخون خشک و زرد چوبه سرخ شده به مقدار لازم بریزید.

 

2-مواد لازم : (برای 4 نفر)

سبزیجات: 500 گرم (شامل جعفری، شوید، گشنیز، اسفناج و پیازچه)- برنچ: 100 گرم  -  نخود: 100 گرم- لوبیا: 100 گرم -  عدس: 100 گرم -  گوشت گاو یا گوسفند: 500 گرم - پیاز بزرگ: 3 عدد - زردچوبه: نصف قاشق چایخوری -روعن، نمک و فلفل به اندازه دلخواه

طرز تهیه:

نخود، لوبیا و عدس را 4 تا 5 ساعت در آب بخیسانید. پیازها را خرد کنید و در روغن تفت دهید تا طلائی رنگ شود. گوشت را نیز خرد کنید و همراه با پیاز تا زمانی که رنگش تغییر کند. لپه، لوبیا، عدس، زردچوبه، نمک، فلفل و آب داغ را به مخلوط گوشت و پیاز اضافه کنید و آن را 1 ساعت روی شعله بگذارید. برنج را بشوئید و آن را به آش اضافه کرده و به مدت 20 تا 30 دقیقه دیگر حرارت دهید. سبزیجات را شسته و خرد کنید. آنها را نیز در آش ریخته و 10 تا 15 دقیقه دیگر حرارت دهید. چند دقیقه یک بار آن را هم بزنید و در صورت ضرورت در حین کار آب اضافه کنید.

 

3-در طبخ این نوع آش از سبزیجات معطر نظیر: تره ،جعفری ،گشنیز ،اسفناج و حبوبات نظیر نخود، لوبیا، عدس،برنج ،پیاز و همچنین گوشت سردست بی استخوان ، زردچوبه و روغن استفاده می شود . این آش با نعناع داغ تزیین و مصرف می شود.

مواد لازم:نیم کیلو گوشت بدون استخوان- سبزی شامل :جعفری، گشنیز، اسفناج، تره و کمی شوید- نخود و لوبیا چیتی : از هر کدام یک فنجان- برنج : یک فنجان- ۴عدد پیاز متوسط- روغن : نصف فنجان-  به قدر لازم : نعناع داغ - به اندازه دلخواه نمک و فلفل

 طرز تهیه :

حبوبات را یک روز قبل شسته و خیس کنید . سپس آنها را بپزید. پیاز را خلال کرده و آن را کمی سرخ کنید. گوشت را قطعه قطعه کرده با پیاز کمی تفت دهید و با ۳ لیوان آب داغ بگذارید تا کاملاً پخته شود. بعد از پخته شدن گوشت آن را با گوشتکوب خوب بکوبید تا له شود و مجدداً آن را به آش که حبوبات ، نمک و فلفل، برنج و سبزی خرد شده را هم به آن اضافه کرده اید، بیفزایید و مرتب بهم بزنید تا آش ته نگیرد و جا بیفتد . پس از آماده شدن آش، آن را در ظرف بزرگی کشیده و روی آن را با نعناع داغ و پیاز داغ تزئین کنید.

 تغذیه ای :

آش شله قلمکار علاوه بر حبوبات حاوی گوشت نیز است ، به همین دلیل از لحاظ پروتئینی ، غذای مناسبی است و برای کودکان در حال رشد و افراد کم خون و ضعیف غذای خوبی می باشد . این مقدار آش در مجموع دارای ۲۶۰۰ کالری انرژی است .

 

/ 0 نظر / 13 بازدید